Włosy ombre - koloryzacja włosów

Włosy ombreWłosy ombre. Fryzura to dla każdej kobiety ważny element jej wizerunku. Każda przedstawicielka płci pięknej dba o to, aby jej włosy prezentowały się nienagannie, ale jednocześnie fryzura pasowała do preferowanego stylu i osobowości.

Jeśli kobieta nie jest zadowolona z kondycji i długości swoich włosów, ratunkiem może okazać się wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Specjalista z pewnością dobierze odpowiednią fryzurę oraz zaproponuje zabiegi pielęgnacyjne.

Możliwe jest zarówno ścięcie włosów jak i ich zagęszczenie czy doczepienie pasm. A co jeśli nie odpowiada nam kolor włosów? Dawniej koloryzacja włosów była zabiegiem dość rzadko stosowanym, dziś wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez farbowania włosów. Są panie, które delikatnie eksperymentują z kolorem, ale są i takie, które nie boją się odważniejszych, a nawet bardziej drastycznych zmian. Stale we fryzjerstwie pojawiają się nowe trendy, modne są inne fryzury i sposoby farbowania włosów. Popularnością cieszy się fryzura typu bob oraz delikatne fale. Panie uwielbiają również elegancki balejaż i chętnie decydują się na tą subtelną odmianę. Innowacyjnym typem balejażu są pasemka ombre. Ta ciekawa koloryzacja szybko zyskała szerokie grono zwolenniczek.

Czym jest ombre?

Ombre jest farbowaniem końcówek włosów, a dokładniej rozjaśnianiem ich o kilka tonów z pozostawieniem naturalnego odcienia reszty włosów. Zaleca się rozjaśnianie włosów o maksymalnie 3-4 tony, dla uzyskania odpowiedniego efektu. Taka koloryzacja sprawia wrażenie muśnięcia pasm promieniami słońca. Na początku lansowały ją gwiazdy, które dla wielu pań są ikonami stylu. Gdy kobieta zobaczyła ciekawą koloryzację u swojej ulubionej aktorki, wokalistki czy innej celebrytki, zapragnęła mieć taką samą fryzurę. Poza interesującym efektem, pasemka ombre mają również wiele innych zalet. Po pierwsze, jest koloryzacją delikatną, znakomitą na początek. Wiele kobiet obawia się pierwszego farbowania, ponieważ nie ma pewności, czy efekt im się spodoba.

Modne kolory włosów - pasemka ombre

Pasemka ombre są w tym względzie bardzo bezpieczne, ponieważ nie farbujemy wszystkich włosów, a jedynie delikatnie rozświetlamy końcówki. Efekt jest naturalny i subtelny. Kolejną zaletą jest mała inwazyjność takiej koloryzacji. Wiele kobiet obawia się, że farbowanie zniszczy włosy i już nie będą cieszyć się doskonała kondycją. Koloryzacja ombre (farbowanie ombre) dotyczy jedynie końcówek, które i tak wymagają szczególnej pielęgnacji na co dzień, więc nie ma obaw o zbytnie zniszczenie włosów. Jeśli decydujemy się wykonać pasemka ombre w renomowanym salonie fryzjerskim, specjalista z pewnością zadba o to, aby odpowiednio przygotować kosmyki do rozjaśniania i koloryzacji. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest mnogość rozwiązań, jakie oferują nam pasemka ombre. Choć mogłoby się wydawać, że zasada jest dość prosta: farbujemy kocówki, to tak naprawdę balejaż ombre ma wiele odmian. Tak lubiana przez kobiety koloryzacja w wersji klasycznej zakłada rozjaśnienie i pofarbowanie na jaśniejszy ton końcówek, ale o różnej długości. Wszystko uzależnione jest od aktualnej długości włosów danej kobiety oraz jej upodobań. Na początek możemy zdecydować się na koloryzację kilku centymetrów włosów, aby ustalić, czy taka fryzura nam odpowiada. Wiele pań śmiało rozjaśnia nawet kilkanaście centymetrów pasm.

Takie praktyki są jednak możliwe przy dość długich włosach, aby utrzymany był efekt ombre. To jednak nadal nie wszystko, ponieważ rozjaśniane końcówki to nie jedyny sposób na pasemka ombre. Powstało wiele rodzajów i typów takiej koloryzacji. Jednym z nich jest brązowe ombre, obejmujące farbowanie końcówek na odcienie brązu. Panie o ciepłym typie urody mogą zdecydować się również ma ombre mokka, gdzie końcówki zostają zafarbowane na kolory, zbliżone od odcienia kakao i kawy z mlekiem. Taki efekt jest bardzo naturalny i jednocześnie elegancki. Pasemka ombre dają wiele możliwości stylizacyjnych. Znakomicie prezentują się na włosach prostych i kręconych. Pasują do fryzury typu bob oraz włosów cieniowanych. Co ciekawe, pasemka typu ombre cieszą się tak dużą popularnością, że kobiety szukają innych sposobów na wykorzystanie modnego cieniowania. Okazało się, że już je znalazły. Ombre pojawia się również na ubraniach oraz stało się nowym trendem w manicure. Paznokcie ombre można zrobić samodzielnie w domu i cieszyć się tym oryginalnym efektem.