Na kim najchętniej się wzorujemy?

Na kim najchętniej się wzorujemy?Każdy z nas ma lub miał jakiegoś idola. Brylujący w mediach celebryci bardzo często stanowią dla nas wzór do naśladowania. Ich styl, umiejętności oraz dokonania imponują wielu osobom na całym świecie. Na kim wzorujemy się najczęściej? Kto stanowi dla nas idealny model godny naśladowania?

Gwiazdorski blask kusi w szczególności ludzi młodych. To oni są w trakcie poszukiwania własnej życiowej drogi i często imponują im zachowania poszczególnych znanych ludzi. A kto konkretnie stanowi najczęściej wzór do naśladowania dla tysięcy (a może nawet i milionów) osób?

Muzycy

Gwiazdy muzyki to prawdziwy "gorący towar" wśród potencjalnych idoli i ulubieńców. Od kilkudziesięciu lat artyści estradowi potrafią zawrócić w głowach słuchaczy na tyle mocno, że doprowadzają oni często do obyczajowej rewolucji. Tak było przed laty z Elvisem Presleyem, zespołem The Beatles i wieloma innymi. Co nas przyciąga u muzyków? Ich wyjątkowy styl ubierania się, prezencji, pewność siebie oraz oczywiście sława. Gwiazdy estrady wyznaczają trendy, kształtują gusta, są prawdziwym znakiem czasów. Oczywiście nie wszystkie ich dokonania warte są naśladowania, ale często blask sławy przysłania wszelkie ciemne strony ich oblicza.

Aktorzy

Celebryci z Hollywood również są obiektem westchnień wielu osób i idolami, których postępowanie uznajemy za godne naśladowania. Oczywiście mowa tu o tych najbardziej znanych aktorach, zaangażowanych w najbardziej ambitne i kasowe produkcje. Co ciekawe, nierzadko nie tyle aktor przyciąga uwagę fanów, ale postaci, w role których wcielił się w swojej karierze. Oczywiście nie jest to tendencją dominującą. Aktorskie popisy są bardzo atrakcyjne i wiele z nas chce osiągnąć podobny pułap, co ulubiona gwiazda znana z ekranu.

Sportowcy

Najsłynniejsi sportowi imponują coraz większej ilości osób. Jeszcze kilka lat temu wyczynami zawodowych sportowców emocjonowali się głównie amatorzy aktywności fizycznej i młodzi chłopcy zapatrzeni w piękno futbolu. Dziś sport całkowicie się upowszechnił, a gwiazdy poszczególnych dyscyplin spełniają funkcje autorytetów. Przykłady? Spójrzmy chociaż na Annę Lewandowską i Ewę Chodakowską - stały się one prawdziwymi celebrytkami i ulubienicami milionów Polaków. Dziś każdy chce być fit tak jak wymienione bohaterki!

Osobowości telewizyjne

Na kim jeszcze wzorują się Polacy? Na wszelkiego rodzaju osobowościach telewizyjnych, które pojawiają się na naszych ekranach w różnych rolach i przy różnych okazjach. Prezenterzy, politycy, dziennikarze i wielu innych. Celebrycki świat show biznesu przyciąga swą magią na tyle skutecznie, że niemal każdy może stać się dla nas prawdziwym wzorem do naśladowania.

Dlaczego znani ludzie stają się dla nas wzorem?

Celebryci stają się dla nas dobrym materiałem do naśladowania ze względu na ich stałą obecność w mediach. Gwiazdy kreują swój wizerunek bardzo starannie i chcą, by do opinii publicznej przedostawały się same superlatywne doniesienia na ich temat. Od tego jest już bardzo krótka droga do tego by stać się w oczach zwykłych ludzi idolem i kimś, na kim warto się wzorować.

Wojciech Chentkiewicz, na podstawie www.gwiazdy.wp.pl.