8 tricków dotyczących szminki, które powinnaś znać

SzminkaNie musisz być makijażowym guru, aby wiedzieć, że szminka może mieć duży wpływ na wygląd Kobiety. Idealnie dobrana ( również w zależności od okazji ) zmienia twarz z szarej na kolorową, sprawia też, że będziesz bardziej sexy - i to dosłownie w kilka sekund! Warto więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pokażą, jak sprawić, by wyglądała ona lepiej i była bardziej trwała.

1. Zacznij od wygładzenia ust

Nie ma nic mniej apetycznego niż szminka na popękanych i złuszczonych ustach. Wygładź delikatnie wargi przed nałożeniem koloru, aby upewnić się, że będzie wyglądać nieskazitelnie, szczególnie jeśli używasz ciemnych lub odważny kolorów. Takie szminki mogą uwydatnić każdą niedoskonałość. Najlepiej używać domowego peelingu z cukru i miodu, aby usunąć skórki i sprawić, że usta będą idealnie gładki i nawilżone. Nie ma nic prostszego jak zmieszanie cukru z odrobiną miodu (tak by otrzymać konsystencję pasty). Wystarczy wcierać wykonany peeling przez chwilę w usta a później się tylko oblizać!

2. Połóż na usta podkład

Jeśli chcesz uzyskać kolor dokładnie taki jak jest w opakowaniu szminki musisz zacząć od pustego płótna, a nie różowego, który jest wytworzony przez naturalny kolor warg. Aby utworzyć puste płótno, nałóż cienką warstwę podkładu na usta i połącz tak aby usta znikały wraz z pozostałą część skóry. Usta będą jasne, więc uwydatni to każdy kolor pomadki.

3. Zamień dowolną szminkę w długotrwałą

Możesz utrwalić każdą szminkę, wykonując następujące kroki: po nałożeniu szminki delikatnie odciśnij usta w chusteczce, następnie użyj puchatego pędzelka do cieni z niewielką ilością transparentnego pudru. Nałóż puder na szminkę, bardzo delikatnie. Dodaj kolejną warstwę szminki. Znowu delikatnie odciśnij usta i minimalnie przypudruj je przez chusteczkę. Szminka będzie trwała i lekko matowa.

4. Rozmiar MA znaczenie

Warto zwrócić uwagę na wielkość naszych ust przy doborze koloru. Głęboka czerwień może sprawić, że cienkie wargi wyglądają na jeszcze mniejsze. Aby optycznie powiększyć małe usta szminka w odcieniach czerwieni zapomnij o ciemnych kolorach, zamiast tego wybieraj zawsze jasny pomarańczowo-czerwony kolor.

5. Powiększ swoje usta

Wystarczy klika chwil by powiększyć delikatnie usta i nadać im wymarzony kształt. Przede wszystkim zaopatrzenie się w dobrą i ostrą konturówkę. Obrysuj nią usta, milimetr za ich granicą. Wyrównać tym asymetrię ust i sprawisz, że będą pełniejsze. Dodatkowo nad górną wargą w miejscu łuku kupidyna dodaj odrobinę rozświetlacz lub jasnego cienia. Zobacz jak Twoje wargi bez ingerencji chirurga stają się większe.

6. Zapomnij o szmince na zębach

Kiedy nosisz odważne kolory na ustach często obawiasz się, że znajdzie się on również na zębach. Zapobiegnij temu odciskając swoje usta na palcu. Może to wyglądać trochę śmiesznie, ale nadmiar szminki znajdzie się na palcu, a nie na zębach. Palec nie zmieni także struktury naszej szminki, tak jak robi to chusteczka.

7. Znajdź swój idealny codzienny odcień różu

Aby znaleźć najbardziej idealną różową szminkę nie ma. nic prostszego - kolor powinien być tylko tylko odrobinę głębszy niż nasze naturalny wargi - nie musisz długo szukać. Wystarczy spojrzeć na dolną wargę i dopasować nową szminkę do tego koloru.

8. Dodaj nowe życie starej szmince

Nawet zwykły kolor błyszczyka może sprawić, że twoja ulubiona szminka będzie wyglądała świeżo w każdym sezonie. Możesz na szminkę nałożyć każdy błyszczyk jaki tylko chcesz. Nie dość, że dodasz jej blasku, który wypełni Twoje usta, to dodatkowo zmienisz kolor swojej szminki. Nie bój się eksperymentować.